Göz SağlığıKontakt (Numaralı) LenslerKozmetik (Renkli) Lensler

Lens-Göz Uyumu Nasıl Anlaşılır?

Merhabalar bu yazımızda lens in gözünüze uyup uymadığını çıkan problemlerde neler yapacağınızı anlatacağız. Umarız yaşadığınız problemlere çözüm olur eğer farklı bir problem yaşıyorsanız sitemizde ki soru-cevap kısmına veya yoruma yazabilirsiniz.
Öncelikle lensler hakkında biraz bilgi verelim.
Lensler Kontakt (numaralı şeffaf-renkli), kozmetik, Kromatik (renk körlüğü), Keratakonus lensleri ve Proestetik lensler olarak ayrılır.

Proestetik lensler: Bir göz afaki olması durumunda bazen iris rengini kaybeder ve göz beyaz rengine bürünür estetik açıdan diğer göz ile aynı renk olması için hazırlanan kişiye özel lenslerdir.

Keratakonus lensi: Keratakonus (kornea sivriliği) bulunan kişilerde uzman hekimin tavsiyesi sonucunda tedavi amaçlı kullanılan özel lenslerdir.

Kromatik (renk körlüğü) lensi: Renk körlüğü olan kişilerde renkleri ayırt edebilmesi açısından yarar sağlayan genellikle askerilik ve polislik mülakatları gibi ortamlarda kullanılan lenslerdir.

Renkli lensler: Numaralı ve numarasız seçeneği ile göz rengini değiştirmek estetik güzel göz rengine sahip olmak için kullanılan lenslerdir.

Kontakt lensler: Göz numaranızla görme probleminizi ortadan kaldırabilecek kullanımı rahat ve gözde belirgin olmayan şeffaf lenslerdir.

Lenslerde yaşanılan genel problemler nelerdir?

Lensleri ilk taktığınız zaman yanma ve batma bir süre olması doğaldır özellikle ilk kullanıcılarda.
Lens kullanımını doğru yaptığınız takdirde bu durum 5-10 dakika sonra geçecektir.

Eğer sorun 10 dakika geçtiği takdirde hala batma devam ediyor ise lensi düz veya ters taktığınızı içerisine kirpik vb bir şeyin geçmediğini kontrol etmemiz gerekmektedir.

Parmağınızın ucuna aldığınızda lensin tersini ve düzünü görselde ki gibi anlayabilirsiniz.

Lensinizde herhangi bir yabancı cisim yok ise ve düz taktığınıza eminseniz hala şikayet devam ediyorsa o zaman lensiniz gözünüze uyum sağlamadı diyebiliriz. Lenslerde rahatlık çok önemli kendinizi rahat hissetmeniz yokmuş hissi almanız gerekmektedir.

Lens taktığınızda kuruluk ve batma şikayeti neden oluşur?

Klimalı ortamda ve tozlu ortamda lens kullanıldığı zaman kuruluk olmaktadır. Çözümü için mutlaka suni göz yaşı damlası kullanmanızı tavsiye ederiz.

Biz Şenol Optik olarak bir çok markada memnuniyet garantimiz bulunmaktadır. Yani x marka şeffaf lens aldığınızda memnun kalmadıysanız onu geri alıp başka marka verebiliyoruz. Detaylı bilgi için şubelerimize bekleriz.
Bazen en iyi lens markası dediğimiz marka gözünüze gelmeyebiliyor rahat hissetmeyebiliyorsunuz bazen en uygun fiyatlı olan bile rahat olabiliyor.
Bizde memnuniyet garantili olan markalar: Biofinity (coopervision) ürünler, Elegance (comfort) ürünleri ve Acueve Oasys markalarıdır.
Renkli lensler ve kişiye özel lenslerde malesef memnuniyet garantisi, değişim yoktur.
Detaylı bilgi için her zaman 05444822000 nolu whatsapp hattımıza ulaşabilirsiniz.
Renkli lens markalarımız: Elegance ürünleri Freshcolors, Softcolors, EyeArt, Elite, Reine, Fancy ( cosplay renkleri), Hypnose, Fx Eyes, İconic, LaBella, EL Amore, Freshlook, Arcobaleno mevcuttur. Renklilerde Aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık seçenekleri vardır.

Lens konusunda uzman şubelerimiz için:
Şenol Optik Kırıkhan devlet hastanesi karşısı
Şenol Optik Reyhanlı devlet hastanesi yanı
Whatsapp: 0544 482 2000
instagram: senoloptik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Canlı Destek
Merhaba. Şenol Optik ile whatsaap'tan iletişime geçmek için sol alt taraftaki butona tıklayın.