Haberler

Canlı Yayın Yapan Güneş Gözlüğü!

Snapchat video kaydeden gözlüğü Spectacles’ ı geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Acton firması ise şimdi Ace Eyewear ile onun daha başarılı bir versiyonunu yapıyor. Snapchat’ in büyük umutlarla geliştirdiği ancak daha sonrasında firmaya zarara yol açan, video kaydeden gözlüğü Spectacles, başka firmalara ilham kaynağı oldu. Acton firmasının geliştirdiği yeni akıllı gözlük, aynı Spectacles gibi dışarıdan bakıldığından sıradan bir güneş gözlüğü gibi görünüyor. Ancak durum hiçte göründüğü gibi değil. Ace Eyewear isimli gözlüğün donanımsal özellikleri dikkat çekiyor.

120 derece geniş açılı lenslere sahip olan gözlük fotoğraf ve video çekebiliyor. 8 mega piksel çözünürlüklü kamerası ile fotoğraf ve video çekilebiliyor. Video çözünürlüğü ise HD olan Ace Eyewear 90 dakika boyunca kesintisiz video çekebiliyor. Telefona bağlanabilen gözlük, Facebook, YouTube ya da Instagram’ dan canlı yayın yapmayı mümkün kılıyor. Dahili mikrofonu sayesinde ortam sesini de yayına verebiliyor.

1,2 GHz’ lik çift çekirdeği ile 40 dakika boyunca canlı yayın yapabilme kapasitesine sahip aynı zamanda bekleme modunda 80 saatlik pil ömrü sunuyor. IP65 sertifikası bulunan Ace Eyewear suya ve toza karşı dayanıklı olan güneş gözlüğü 4 GB dahili hafızasında fotoğraf ve video saklayabiliyor. Mobil uygulamasıyla veri yönetimini de gerçekleştirmeye izin veriyor. Tek tuşla kontrol sunan gözlük yaklaşık 50 gram ağırlığında. Ace Eyewear’ ın fiyatı 2018’in yazında 200 dolar yurt dışı fiyatıyla satışa çıkacak. Gözlüğün ön sipariş fiyatı ise 99 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Canlı Destek
Merhaba. Şenol Optik ile whatsaap'tan iletişime geçmek için sol alt taraftaki butona tıklayın.