Tek Odaklı Camlar

Numaralı Polarize (Numaralı Güneş Gözlüğü) camlar.

Numaralı Polarize cama geçmeden önce polarize nedir onu anlatalım.

Uzun süre araba kullanan kişiler ve denizciler için (su yüzeyindeki yansımalar) kurtarıcı niteliğindedir. Deniz yüzeyindeki ve Asfalttaki yüksek miktarda ki yansıma ve parlamayı kırarak daha net bir görüş sağlar. Islak veya pürüzsüz bir zemin üzerine çarpan güneş ışınları yoğun bir parlama ve yansımaya neden olarak görüş kalitesini en aza indirir. Bu nedenle sürücüler ve denizciler için polarize gözlüğün önemi çok yüksektir.

 

Yüksek yansıma ve parlama kişinin gözünü alarak dikkatinin dağılmasına ve yakın mesafeyi dahi görmekte zorlanmasına sebep olmaktadır. Uzun süre araç kullanacak kişilerin polarize gözlük tercih etmesi yolda güvenlik açısından önemlidir.

 

Güneş gözlüğünde polarize özelliğinin olup olmadığını anlamak ekranlarda yatay ve dikey konumlar arasında geçiş yapın ekranda kararma veya açılma meydana geliyorsa polarizedir. Bunun için optiklerde görsel bir test resmi de vardır.

 

Güneş Gözlüğünde Polarize Mi Yoksa UV Koruması Mı Daha Önemli?

En çok merak edilen ve sorulanlardan biri de budur. Güneş gözlüğünde Polarize mi daha önemli yoksa Uv koruması mı?. Bir güneş gözlüğünde aranması gereken en önemli özellik UV korumasıdır. UV koruması olmayan güneş gözlükleri çeşitli göz hastalıklarına (katarakt, makula dejenerasyonu vb. ) ve sonunda körlüğe varan ciddi problemlere neden olabilir.

 

Kişinin mesleği ve kullanım alanına bağlı olarak önem kazanan polarize güneş gözlüğü camı, güneş gözlüklerinde etkili bir görüş imkanı sunar. Balıkçılar, denizciler, şoförler, su sporlarıyla, kar sporları yapan ve karlı bölgede yaşayan kişiler, ışığa çok duyarlı kişiler ve katarakt ameliyatı olan kişiler için polarize özelliği çok önemlidir.

Numaralı Polarize cam nedir nasıl yapılır?

Reçeteniz ile geldiğiniz zaman numaralı güneş gözlüğü yaptırmak isteyenlerin en iyi tercihleri arasında numaralı polarize camlar vardır.

Camın içinde bulunan özel polarizasyon filtresi sayesinde, istenmeyen rahatsız edici yansımaları süzer ve benzersiz görüş rahatlığı sunar.
100% UV400 koruyuculuğa sahiptir.
Araç kullananlar,çiftçiler,doğa sporları ile ilgilenenler, su ve kış sporları yapanlar için idealdir.

                                    
1.5-  58             Polarize                 UV 400

Bombeli Çerçeveler için özel dijibaz polart camda mevcuttur:

Yansımalardan oluşan kontrast bozulmalarını düzeltir ve görüş netliğini arttırır.Parlak yüzeylerden yansıyan güneş ışınlarını süzer ve rahatsız etmesini engeller.
100% UV400 koruyuculuğa sahiptir.
Araç kullananlar,çiftçiler,doğa sporları ile ilgilenenler, su ve kış sporları yapanlar için idealdir.

Numaralı Polarize Gözlükle Nasıl Görürüm?

Polarize camlar yansımaları yok ederek net bir görüntü elde etmenizi sağlar

                            

Polarize Güneş Gözlükleri kar, deniz, asfalt gibi yerlerden yansıyan ve parlama yapan ışıkları tamamen azalttığı için daha net ve yansımasız görüş sağlar.

 

İlginizi çekebilir: Transitions (Renk Değiştiren ) Camlar
Transitions Oasys Lens (Renk Değiştiren Lens) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Canlı Destek
Merhaba. Şenol Optik ile whatsaap'tan iletişime geçmek için sol alt taraftaki butona tıklayın.